Stomatologia w Smile Clinic

Oferta usług

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Smile Clinic w zakresie stomatologii!

Protetyka

Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych po utracie lub uszkodzeniu zębów naturalnych.

Protetyka stomatologiczna oferuje różne rodzaje uzupełnień protetycznych, które mogą być:

 • Stałe – nie dają się usunąć z ust, np. korony i mosty
 • Ruchome – dają się wyjąć z ust, np. protezy akrylowe, szkieletowe, nylonowe lub acetylowe
 • Kombinowane – łączą elementy stałe i ruchome za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli lub koron teleskopowych

Celem protetyki stomatologicznej jest przywrócenie pacjentom funkcji żucia, mowy i estetyki uśmiechu oraz poprawa jakość życia pacjentów i przeciwdziałanie powikłaniom wynikającym z utraty zębów, takim jak przemieszczanie się zębów, zapalenie dziąseł czy zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego.

Smile – Clinic proponuje kompleksową ofertę zabiegów protetycznych z uwzględnieniem wszystkich wymagań i ograniczeń Pacjenta.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem chorób jamy ustnej i okolicznych tkanek. Zabiegi chirurgiczne wykonywane w Smile Clinic to ekstrakcja zębów (proste i skomplikowane) polegające na usunięciu zęba z kości szczęki lub żuchwy, np. w przypadku próchnicy, zatrzymania lub złamania. Ekstrakcje w Smile – Clinic wykonywane są w znieczuleniu miejscowym

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się poprawą wyglądu zębów i uśmiechu pacjentów. Niektóre z usług stomatologii estetycznej dostępnych w Smile-Clinic to :

 • wybielanie zębów – zabieg polegający na rozjaśnianiu koloru zębów za pomocą specjalnych preparatów i lamp.
 • Licówki – cienkie płytki z porcelany lub kompozytu, które nakłada się na powierzchnię zębów w celu poprawy ich kształtu, wielkości lub koloru.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem  próchnicy zębów. W Smile – Clinic oferujemy wypełnienia ubytków próchniczych za pomocą światłoutwardzalnych materiałów kompozytowych, odbudowę uszkodzonych zębów  oraz leczenie kanałowe zębów z martwą miazgą lub zakażonymi kanałami korzeniowymi

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna to zapobieganie rozwojowi różnych patologii w obrębie uzębienia i całej jamy ustnej. Dzięki ich wczesnemu wykryciu oraz podjęciu działań zapobiegawczych możemy przez długi czas utrzymać zdrowy stan jamy ustnej oraz własne, naturalne uzębienie. Na profilaktykę stomatologiczną oferowaną w Smile-Clinic składają się następujące działania:

 • regularna kontrola uzębienia w gabinecie stomatologicznym;
 • instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej;
 • lakowanie – zabezpieczanie zdrowych zębów przed próchnicą poprzez wypełnianie naturalnych wgłębień w zębach, które trudno jest oczyścić;
 • fluoryzacja – aplikacja preparatu zawierającego fluor celem wzmocnienia szkliwa;
 • lakierowanie zębów – pokrycie powierzchni zębów specjalnym lakierem wzmacniającym zęby;
 • skaling – profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego;
 • piaskowanie – usuwanie płytki nazębnej i resztek kamienia nazębnego.

Profilaktyka stomatologiczna jest niezwykle ważną częścią współczesnej stomatologii. Odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu rozwojowi chorób jamy ustnej, zwłaszcza próchnicy. Jej najważniejszym elementem są regularne kontrole stomatologiczne już od najmłodszych lat w myśl zasady iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Pierwszą wizytę (adaptacyjną) polecamy najmłodszym Pacjentom już w okresie ząbkowania.

Co możemy dla Ciebie zrobić?
STOMATOLOGIA
MEDYCYNA ESTETYCZNA
Napisz do nas!

Wyślij nam wiadomość, opisz w czym możemy Ci pomóc – znajdziemy rozwiązanie problemu i odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.

  PRZYJEDŹ DO NAS

  ul. Rycerska 4
  41-902 Bytom

  REJESTRACJA TELEFONICZNA

   32 288 00 00

  783 950 058

  NAPISZ WIADOMOŚĆ

  info@smile-clinic.pl
  pytania@smile-clinic.pl

  GODZINY PRZYJĘĆ

  Poniedziałek – Piątek
  09:00 – 17:00

  This will close in 0 seconds